Telefon : 0286 814 12 42

Adres : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:21 Eceabat / Çanakkale

BAŞKAN

ÖZGEÇMİŞ

Saim ZİLELİ 01.06.1968 tarihinde Kayseri ilinin Develi ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Develi’de aldıktan sonra, Akdeniz Üniversitesi Isparta Meslek Yüksekokulundan 1988 yılında mezun oldu. Birçok takdir belgesi alarak ifa ettiği kutsal askerlik vazifesinin ardından Çanakkale’de iş hayatına atıldı. 1994 yılında Eceabat’ımıza yerleşerek ticari hayatına başladı. 1996 yılında Eşi Nazan Hanım ile hayatlarını birleştirdi. Çiftin mutlu evliliklerinden Mert ve Melis adında iki evladı vardır.

İlçemizde tekel toptancılığı ve Zileli kırtasiye olarak bir süre hizmet verdikten sonra, ilçenin ilk sarraf dükkanı olan Zileli kuyumculuğu faaliyete geçiren Saim ZİLELİ inşaat, mobilya, beyaz eşya ve müteahhitlik sektörlerindeki çalışmalarıyla Eceabat’a önemli katkılar sağlamıştır.

Kuruluşuyla birlikte mensubu olduğu İyi Parti ailesinden 2019 yılı Mahalli İdareler Genel Seçimleri neticesinde Eceabat halkının büyük desteği sonucu Eceabat Belediye Başkanı seçilen Saim ZİLELİ bilgisi, tecrübesi ve enerjisiyle bu güvene layık olabilmek adına Eceabat için hizmetlerine kararlılıkla devam etmektedir.

 

Telefon : 0286 814 12 42

Adres : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:21 Eceabat / Çanakkale