Telefon : 0286 814 12 42

Adres : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Meydanı No : 2 Eceabat / Çanakkale

İstanbul’dan Çanakkale’ye Ulaşım Alternatifleri

Türkiye’nin büyük ilinden “Şehitler Diyarı” Eceabat ilçesine ve Çanakkale’ye olan ulaşım alternatiflerini sunmak istedik. İstanbul ile Çanakkale arasında birden fazla alternatif mevcut. Karayolu ile ulaşım ve havayolu ile ulaşım alternatifi bulunmaktadır.

  1. yöntem İstanbul – Çanakkale arası karayolu ulaşımı: İstanbul’dan hareketle Tekirdağ üzerinden direk Eceabat ilçesine ulaşabilirsiniz. Eceabat ilçesi Gelibolu tarihi alan başkanlığına ve aynı zamanda Çanakkale Şehitlikleri ‘ne ev sahipliği yapmaktadır. Eceabat’a ulaşıp Şehitlikleri ziyaret edebilirsiniz. Eceabat ziyaretiniz sonrasında feribot ile Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz.
  2. yöntem İstanbul – Çanakkale arası havayolu ulaşımı: İstanbul Havaalanın’dan direk uçuşlar ile Çanakkale havaalanına ulaşabilirsiniz. Haftanın birkaç günü THY’e ait tarifeli uçuşlar ile kolaylıkla Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz. Seferler hakkında Türk Hava Yolları internet sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

Not: İstanbul’dan Çanakkale’ye direk olan herhangi bir deniz yolculuğu bulunmamaktadır. İstanbul’dan Çanakkale feribotu hizmeti malesef yoktur.

Telefon : 0286 814 12 42

Adres : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Meydanı No : 2 Eceabat / Çanakkale